Je půjčka pro studenty určená i pro vás?

23.05. 2016 • Půjčky a hypotéky

Podívejme se společně na několik základních informací o zajímavém úvěru, který dnes cílí především na mladší generace. Jsou to půjčky pro studenty, na které se dnes už nespecializují jenom banky, ale i nebankovní společnosti. Pokud vás zajímá, zda jsou určené i pro vás, pojďme se podívat na několik podmínek. Tou nejdůležitější je samozřejmě to, že byste měli studovat. Tedy mít statut studenta. Co už nehraje vůbec žádnou roli, to je fakt spojený s tím, na jaké škole konkrétně studujete, nebo zda studujete prezenčně, nebo dálkově. V obou případech je možné si o peníze pohodlně požádat a samozřejmě je v případě potřeby také získat.

Jak je to s věkem?

Zde také nejste nijak výrazně omezováni. Jedinou podmínkou je pro vás jenom to, abyste byli plnoletí. A to především v rámci odpovědnosti k právním úkonům. Pokud plnoletí jste, máte jistoty spojené s tím, že je půjčka pro studenty bez příjmu i pro vás samotné. Dodat musíme, že právě díky tomuto pravidlu si mohou požádat nejenom ti, kteří studují na vysoké škole, ale také ti, kteří aktuálně studují třeba na středních školách. I takoví mohou mít potřebu získat peníze. A to nejenom na výdaje spojené se studiem, ale i na řadu dalších.

Co je nezbytné doložit?

Podívejme se společně také na to, co je třeba v rámci vaší žádosti doložit. I podle toho lze vcelku jednoduše poznat, zda je úvěr určený i pro vás. Jak jsme již zmínili výše, rozhodně našemu trhu dominují půjčky pro studenty bez příjmu, které můžeme získat i bez dokládání naší mzdy. Stejně tak se obejdeme i bez nutnosti dokládat třeba i informace o naší finanční minulosti. Tedy fakta spojená například s tím, zda máme nebo nemáme záznam v bankovním či nebankovním registru. Roli ale nehraje ani mnoha dalších faktorů. Na závěr dodejme, že je vše vyřízeno i bez nutnosti hledat si ručitele, nebo možnost přímého ručení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články