Onlain půjčky od soukromníků

22.03. 2015 • Půjčky a hypotéky

V současné době existuje poměrně velká nabídka možností, jak získat nějaké peníze. Vynecháme-li cestu obvyklou, tj. výdělek a zaměříme se pouze na možnost vypůjčení peněz, máme na výběr půjčky od bank, od nebankovních společností a v poslední době také čím dál populárnější onlain půjčky od soukromých osob, investorů.

Co znamenají půjčky od soukromníků?

Tzv. onlain půjčka od soukromníka je zápůjčka peněz od soukromé osoby, která tuto službu nabízí online na internetu. Poskytovatelem také půjčky je soukromá osoba., ne klasická společnost nebo firma. Velkou výhodou je, že se jedná o fyzickou osobu, tedy člověka z masa a kostí, který má oproti vám tu výhodu, že má peníze, které vám může za určitý úrok půjčit. 

Tomuto způsobu půjčky se říká tzv. občanská půjčka.  Jedná se tedy o finanční půjčku mezi dvěma osobami a nabízí se tak dostupný prostředek ve chvíli, když už banka nebo jiná společnost nechce peníze půjčit. A nezáleží na tom, že je to kvůli tomu, že potřebujete peníze rychle, nebo je vám banka ochotna půjčit pouze malou částku.

Možné výhody půjček od soukromníků

Půjčka od soukromé osoby může být poměrně rizikovou záležitostí. Ale i tak tento způsob úvěru skýtá mnoho výhod. Rozhodně velkým kladem je, že je možné si domluvit naprosto individuální podmínky – pokud jde například o výši půjčky nebo dobu splácení. Tento typ půjčky může být poskytován bez ručitele či bez nutnosti zástavy. Soukromí investoři také nijak zvlášť neprověřují bonitu klienta a ani nenahlížejí do registrů dlužníků.  Nejsou prověřovány také stávající příjmy ze zaměstnání (jste-li tedy v současné době zaměstnáni). Nejlepší způsob, jak najít investora je online pomocí internetu, např. přes inzerci peněz, nebo je dobré dívat se i do tištěných inzerátů. Nejsnadnější je takové hledání v oblastech, jako je Praha, Brno nebo Ostrava.

Půjčka od soukromé á půjčka

Tento typ půjčky se ve většině případů může chlubit skutečně rychlým vyřízením. Soukromá osoba často nabízí určitou výši půjčky i dobu splatnosti, je však rozhodně možné si půjčku individualizovat. Ve srovnání s nebankovními společnostmi, která vám zpravidla půjčí rychle 3000 Kč, příp. 5 až 20 v případě opakované půjčky, vám soukromník může půjčit mnohem více. Výjimkou nejsou ani půjčky, které nepohybují v řádech stovek tisíc. V případě, že potřebujete menší částku nebo větší obnos na různé nenadálé výdaje a investice, je půjčka od soukromníka jednou z možných variant.

No co si dát pozor při půjčce onlain od soukromé osoby

Tento typ půjčky je velmi snadno dostupný a je vyřízený ve velmi krátkém časovém horizontu. To však sebou nese jistá rizika. Je třeba se mít na pozornost a věnovat co největší pozornost všem detailům. Vždy je nutné trvat na sepsání řádné a přehledné smlouvy o půjčce. V této smlouvě musí být uvedeny všechny náležitosti, zejména pravdivé a přesné označení poskytovatele a příjemce půjčky. Pohlídejte si také, aby byla uvedená půjčená částka a všechny poplatky. Nezapomeňte ani na dobu splatnosti.

Velké množství soukromých půjček je poskytováno proti směnce. Zde může být poměrně výrazné riziko do budoucna. Za žádných okolností nepodepisujte bianco směnku, tj. bez uvedení částky. Také pamatujete, že v případě nesplacení půjčky na směnku do určitého data riskujete značné problémy – v konečném důsledku i exekuci a to je spojeno s dalšími náklady.

V řadě situací je tento typ půjčky od soukromníka dobrou alternativou. Vždy je však nezbytně nutné si poskytovatele dobře prověřit. Potřebujete-li půjčit menší částku, je lepší obrátit se na rodinu či přátele, v dalším sledu na banku či nebankovní společnost, který poskytuje rychlé půjčky. V takovém případě je vhodné prohlédnout si online žádosti půjček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články