Půjčky se zástavou nemovitosti

06.06. 2014 • Půjčky a hypotéky

V případě, že potřebujete půjčit vyšší sumu peněž, poskytovatelé budou s největší pravděpodobností vyžadovat poměrně složité prokazování vaší bonity. Jejich opatrnost se dále zvyšuje se zvyšující se částkou úvěru. Pokud však jste schopni ručit nějakou nemovitostí, vyřízení bude mnohem snadnější. Proto jsou půjčky se zástavou nemovitostí velice oblíbenými produkty.

Půjčky se zástavou nemovitostí

Těmi nejběžnějšími půjčkami tohoto typu jsou hypotéky. Jedná se o úvěry účelové, které je možné využít pouze k účelu financování bydlení. Většinou nabízejí klientům poměrně příznivou úrokovou sazbu. Obecně se dá říct, že nejlevnějšími půjčkami se zástavou nemovitosti jsou bankovní hypotéky. Ovšem pravidlem u nich bývá přísné vyhodnocování bonity žadatele a často se stává, že žádost banka neschválí. V tomto směru jsou proto dostupnější hypotéky nebankovní, kde ale musíte počítat s vyšším úrokem.

Zaujaly vás výhody, které hypotéky přináší, ale rádi byste finance využili k libovolným účelům? I zde se nabízí řešení a tím je americká hypotéka.  Tento produkt bývá poskytován ale pouze na nižší podíl z hodnoty zastavené nemovitosti a charakteristická je pro ni i o něco vyšší úroková sazba. Ovšem stále je tento typ hypotéky mnohem výhodnější než klasický spotřebitelský úvěr.

V dnešní době finanční trh nabízí kromě hypoték i mnoho půjček se zástavou nemovitosti. Charakteristické pro ně je to, že vám poskytnou poměrně vysoké sumy peněz a u některých nebankovních společností dokonce uspějete i v případě, že jste vedeni v registru dlužníků anebo máte celkově nízkou prokazatelnou bonitu.

Často se stává, že si půjčky se zástavou nemovitosti zvolí lidé v situacích, kdy se dostanou do nějakých finančních problémů a nemají již jinou variantu řešení. Může se jednat o vynucené dražby, exekuce apod. kdy je potřeba vyšší sumy a poměrně rychle.

Půjčky se zástavou nemovitostí mohou mít mnoho variant. V základu se pak liší v procentu z celkové hodnoty zastavené nemovitosti ale i některých dalších parametrech. U některých společností si dokonce můžete půjčit i v případě, že nemůžete ručit vlastní nemovitostí, ale jste schopni se dohodnout se třetí stranou.

Půjčky se zástavou nemovitostí - výhody

Zmiňované půjčky se zástavou nemovitosti jsou charakteristické mnoha výhodami.

Snadná dostupnost: Tyto půjčky jsou poměrně snadno dostupné a u žádosti není potřeba prokazovat své schopnosti splácet. Nebankovním společnostem nejčastěji postačí zastavení nemovitosti, což jim poskytuje dostatečnou záruku.

Vyšší suma peněz: Přes poměrně jednoduchý proces vyřízení si můžete půjčit vyšší peněžní částky, na rozdíl od tzv. mikropůjčkek, které se také schvalují rychle, ale pouze na nízké sumy. Půjčky se zástavou nemovitosti vám poskytnou vyšší částky bez složitého prokazování bonity.

Snadné vyřízení: Vzhledem k tomu, že jsou tyto úvěry relativně snadno dostupné, jejich vyřízení bývá také bez větších problémů. To jistě oceníte v případě, že finance potřebujete rychle anebo nejste příznivci složité administrativy.

On-line žádost: Naprostá většina nebankovních společností umožňuje podání žádostí o půjčky přes internet. Ani výše zmiňované produkty nejsou výjimkou. Formuláře bývají jednoduché a vám to ušetří spoustu času.

Půjčky se zástavou nemovitostí - nevýhody

Jednotlivé konkrétní půjčky se zástavou nemovitosti se mohou mezi sebou lišit ve výhodách, které nabízí, proto je nezbytné být velmi obezřetný při výběru poskytovatele. Také předem dobře zvažte, zda je pro vás taková půjčka finančně únosná a budete schopni ji následně splácet. V případě, že byste nemohli plnit závazky z ní plynoucí, mohli byste se dostat ještě do větších finančních problémů, proto je potřeba vzít v potaz všechny možné důsledky.

PŮJČKY SE ZÁSTAVOU NEMOVITOSTI – POSKYTOVATELÉ

Na našem finančním trhu najdete širokou škálu nabídek na půjčky se zástavou nemovitosti. Společně si nyní přiblížíme alespoň dva z jejich poskytovatelů.

VITACREDIT

Tato česká společnost nabízí své služby na celém území ČR. Poskytuje různé varianty spotřebitelských úvěrů jak fyzickým osobám, tak podnikatelům nebo firemní klientele. U půjček se zástavou nemovitosti si u Vitacredit můžete zvolit z několika produktů.  Nabízí se zde i možnost konsolidace závazků a tím snížení splátek, což vám může pomoci vyřešit složité finanční situace, jako exekuce nebo dražby.

Půjčované částky se pohybují v rozmezí 50 tis-2mil Kč, konkrétní částka je vždy závislá na hodnotě zastavené nemovitosti, od ní se poté odvíjí. Tyto půjčky bývají bez registru a splácení si můžete rozložit až do 120 měsíců.

BRIOCzech

Tato česká nebankovní společnost, působící u nás od roku 2011, nabízí půjčky se zástavou nemovitosti v rozmezí 10tis – 200mil Kč. Z tržní ceny zastavované nemovitosti si můžete půjčit až 70%.

Společnost nabízí svým klientům různé možnosti splácení, rychlé vyřízení a čerpání peněz, neúčelovost úvěru ale také např. konsolidaci stávajících úvěru, refinancování hypoték nebo odbornou pomoc při řešení exekucí a dražeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články