Vyhněte se osobnímu bankrotu díky konsolidaci půjček

26.08. 2017 • Tipy a rady

Vzít si půjčku je velmi snadné, splácení už pak ale někdy bývá docela problém – zvláště když už máte půjček několik a příjmy jsou nízké. Zadluženým lidem pak hrozí i velmi nepříjemné vyústění celé situace, kterým může být osobní bankrot, v horším případě exekuce, která může být uvalena na bankovní účet, výplatu nebo majetek dlužníka. Tomuto všemu se ale dá předejít – jednou z možností, kterou využívá stále větší počet lidí, jsou výhodné konsolidace půjček. O co se jedná, kdo je poskytuje a jak si vybrat tu nejlepší?

Konsolidace půjček nabízejí banky i nebankovní společnosti

Konsolidace půjček znamená sloučení několika různých úvěrů do jedné velké půjčky. Dlužník tak nemusí splácet několika různým společnostem, ale vznikne mu pouze jediný závazek u jediného poskytovatele. Výhodou je nejen přehlednější a jednodušší splácení, ale především možnost snížení celkové měsíční splátky. Díky konsolidaci můžete každý měsíc ušetřit několik set až několik tisíc a výrazně si tak ulehčit situaci. Další možností je také změna celkové doby splácení - pokud např. chcete mít úvěr splacený co nejrychleji i při vyšších splátkách, i tato varianta je možná.

Na jaké typy úvěrů se konsolidace vztahují?

Konsolidace se vztahují nejen na běžné spotřebitelské úvěry, ale dají se do nich zahrnout i jiné úvěrové produkty – např. kontokorenty, kreditní karty atd. Půjčky mohou být jak bankovní, tak i nebankovní, celková výše konsolidace se může pohybovat i v řádu několika milionů Kč, podle toho, u jakého poskytovatele si ji sjednáte, jaké závazky máte a jaké jsou vaše platební schopnosti.

Refinancování vám ušetří peníze každý měsíc

Pod slovem konsolidace se myslí sloučení více půjček do jedné,v souvislosti s tímto označením se ale často nabízejí také refinancování. Stručně řečeno jde o převedení úvěru k jiné společnosti, což klientovi mže přinést lepší podmínky – ať už jde o nižší měsíční splátky, kratší dobu celkové splatnosti nebo nižší celkovou splatnou částku. I u refinancování platí, že ve své nabídce ho mají jak banky, tak i nebankovní společnosti.

Osobní bankrot není nic příjemného, díky konsolidaci se mu můžete vyhnout

Rozhodnete-li se požádat si o konsolidaci půjček, může vás to zachránit před osobním bankrotem. Ten může trvat až pět let a po celou tu dobu vám zůstává pouze nízký příjem, všechny zbylé peníze jdou na splacení dluhů (samozřejmě podle výše závazků, někdo splatí dluh rychleji, u jiného zas osobní bankrot ani nemůže být povolený). Je určitě dobré vědět, že oddlužení není vždycky jediným řešením – někdy může vhodná konsolidace přinést lepší výsledek a dlužníkovi zbude každý měsíc mnohem více peněz na jeho osobní potřeby. Důležité je dobře si vybrat a neřešit dluhy tím, že si budete půjčovat od lichvářů nebo jiných podvodníků – speciálně na zadlužené osoby se většinou podvodné firmy i jednotlivci zaměřují a lidé, kterým hrozí exekuce jsou jejich nejčastějšími oběťmi.

Nejvýhodnější konsolidaci vám pomohou vybrat srovnávače půjček

Víte, že chcete konsolidace, máte připravené dokumenty a doklady, ale nemůžete se rozhodnout, u které společnosti si o sloučení úvěrů požádáte? Toto dilema vám nejlépe pomohou vyřešit nezávislé internetové portály, zaměřené na srovnání úvěrových produktů. Kromě porovnání půjček se na nich srovnávají i konsolidační úvěry a na jednom jediném místě tak uvidíte přehlednou tabulku s bankovními i nebankovními poskytovateli. Velkým plusem je i fakt, že na těchto webech jsou srovnávány pouze pečlivě prověřené společnosti, takže máte 100% jistotu, že nejde o podvod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články