Vyhněte se osobnímu bankrotu díky konsolidaci půjček

26.08. 2017 • Tipy a rady

Vzít si půjčku je velmi snadné, splácení už pak ale někdy bývá docela problém – zvláště když už máte půjček několik a příjmy jsou nízké. Zadluženým lidem pak hrozí i velmi nepříjemné vyústění celé situace, kterým může být osobní bankrot, v horším případě exekuce, která může být uvalena na bankovní účet, výplatu nebo majetek dlužníka. Tomuto všemu se ale dá předejít – jednou z možností, kterou využívá stále větší počet lidí, jsou výhodné konsolidace půjček. O co se jedná, kdo je poskytuje a jak si vybrat tu nejlepší?

Konsolidace půjček nabízejí banky i nebankovní společnosti

Konsolidace půjček znamená sloučení několika různých úvěrů do jedné velké půjčky. Dlužník tak nemusí splácet několika různým společnostem, ale vznikne mu pouze jediný závazek u jediného poskytovatele. Výhodou je nejen přehlednější a jednodušší splácení, ale především možnost snížení celkové měsíční splátky. Díky konsolidaci můžete každý měsíc ušetřit několik set až několik tisíc a výrazně si tak ulehčit situaci. Další možností je také změna celkové doby splácení - pokud např. chcete mít úvěr splacený co nejrychleji i při vyšších splátkách, i tato varianta je možná.

Na jaké typy úvěrů se konsolidace vztahují?

Konsolidace se vztahují nejen na běžné spotřebitelské úvěry, ale dají se do nich zahrnout i jiné úvěrové produkty – např. kontokorenty, kreditní karty atd. Půjčky mohou být jak bankovní, tak i nebankovní, celková výše konsolidace se může pohybovat i v řádu několika milionů Kč, podle toho, u jakého poskytovatele si ji sjednáte, jaké závazky máte a jaké jsou vaše platební schopnosti.

Refinancování vám ušetří peníze každý měsíc

Pod slovem konsolidace se myslí sloučení více půjček do jedné,v souvislosti s tímto označením se ale často nabízejí také refinancování. Stručně řečeno jde o převedení úvěru k jiné společnosti, což klientovi mže přinést lepší podmínky – ať už jde o nižší měsíční splátky, kratší dobu celkové splatnosti nebo nižší celkovou splatnou částku. I u refinancování platí, že ve své nabídce ho mají jak banky, tak i nebankovní společnosti.

Osobní bankrot není nic příjemného, díky konsolidaci se mu můžete vyhnout

Rozhodnete-li se požádat si o konsolidaci půjček, může vás to zachránit před osobním bankrotem. Ten může trvat až pět let a po celou tu dobu vám zůstává pouze nízký příjem, všechny zbylé peníze jdou na splacení dluhů (samozřejmě podle výše závazků, někdo splatí dluh rychleji, u jiného zas osobní bankrot ani nemůže být povolený). Je určitě dobré vědět, že oddlužení není vždycky jediným řešením – někdy může vhodná konsolidace přinést lepší výsledek a dlužníkovi zbude každý měsíc mnohem více peněz na jeho osobní potřeby. Důležité je dobře si vybrat a neřešit dluhy tím, že si budete půjčovat od lichvářů nebo jiných podvodníků – speciálně na zadlužené osoby se většinou podvodné firmy i jednotlivci zaměřují a lidé, kterým hrozí exekuce jsou jejich nejčastějšími oběťmi.

Nejvýhodnější konsolidaci vám pomohou vybrat srovnávače půjček

Víte, že chcete konsolidace, máte připravené dokumenty a doklady, ale nemůžete se rozhodnout, u které společnosti si o sloučení úvěrů požádáte? Toto dilema vám nejlépe pomohou vyřešit nezávislé internetové portály, zaměřené na srovnání úvěrových produktů. Kromě porovnání půjček se na nich srovnávají i konsolidační úvěry a na jednom jediném místě tak uvidíte přehlednou tabulku s bankovními i nebankovními poskytovateli. Velkým plusem je i fakt, že na těchto webech jsou srovnávány pouze pečlivě prověřené společnosti, takže máte 100% jistotu, že nejde o podvod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte efektivní crm software pro vaše podnikání? Doporučujeme oblíbený program Money S4!

Používáte často insolvenční rejstřík nebo obchodní rejstřík a zdá se vám vyhledávání v nich složité? Vyzkoušejte novou službu FIRMO.CZ, kde najdete všechny informace přehledně na jednom místě! Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema je moderní personální informační systém pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario slouží pro přehlednou skladovou evidenci včetně řízení nákupní strategie.

Služba iDoklad.cz vám umožní jednoduše vystavovat faktury online. Pokud hledáte spolehlivé řešení pro fakturace, bude nástroj iDoklad vhodnou volbou!

Zajímá vás co je CRM a jak vám může pomoci ve vašem podnikání? Přehledné vysvětlení najdete na webu špičkového CRM softwaru eWay-CRM.

Kontakt a reklama