Půjčka od soukromé osoby ihned

25.05. 2014 • Půjčky a hypotéky

Zapůjčit si peníze může člověk z různých zdrojů. Většinou se jedná o bankovní instituce, nebankovní společnosti a soukromé osoby. Poslední zmíněná skupina nebývá až tolik běžná, a proto si jí nyní představíme a zmíníme její klady a zápory.

Obecně k půjčce od soukromé osoby ihned

Na trhu s financemi jsou poměrně hojně zastoupeny půjčky od soukromých osob ihned. Je to z toho důvodu, že je může poskytovat v zásadě každý člověk, který má dostatečný volný kapitál. Existuje mnoho inzertních internetových stránek, díky nimž se může nabídka setkat s poptávkou, takže si lidé následně jednoduše vyhledají rozmanité druhy půjček i od soukromých osob. Každý člověk, který poskytuje ostatním půjčky, si může stanovit podmínky takřka dle libosti, pokud to neodporuje zákonům. To ve výsledku znamená, že se jednotlivé produkty různí v podmínkách, maximální půjčené částce či v době splatnosti. Zvolit se pak můžete přesně podle toho, co si od půjčky slibujete. Není vždy nutné se probírat desítkami nabídek, protože to by vás připravilo o drahocenný čas. Většinou si totiž jednoduše lze nastavit, jaké parametry sháníte a vyjet by měly pouze nabídky dle zvolených kritérií. Zápůjčky od soukromé osoby ihned se domlouvají na základě smlouvy nebo směnky. V obou případech však musíte dohlédnout na to, aby v dokumentu bylo obsaženo vše podstatné a domluvené. Rozhodně si důkladně přečtěte, co se ve smlouvě či ve směnce píše, abyste později nezplakali nad výdělkem.

Něco málo ke směnce

Jako směnka se označují dokumenty, jež se výjimečně hodí pro zajištění závazků. Z toho důvodu se běžně využívá během sjednávání půjček od soukromé osoby ihned. Směnka se dá chápat jako písemný doklad o peněžním závazku. Jedná se o obchodovatelný cenný papír, na jehož základě vzniká závazek, jímž bude zaplacená částka na směnce v určené době a podle dalších údajů ze směnky vyplývajících. Využívání směnek určuje zákon, takže je nutná písemná forma a také určité povinné náležitosti. Konkrétní podoba však přesně stanovena není. Ze zákona musí na směnce být uvedené označení dokumentu slovem "Směnka", jméno dlužníka, příkaz zaplatit cifru, místo a doba splatnosti, vlastnoruční podpis a také datum s místem vystavení směnky. K výhodám se určitě řadí, že je její použití poměrně snadnou záležitostí a dává majiteli právo na vymáhání závazku. Avšak nutné je si při podpisu směnky dávat dobrý pozor, protože ve chvíli, kdyby některá náležitost chyběla, bude směnka neplatná a nelze ji vymáhat. Směnky se rozdělují na dvě skupiny:

vlastní - U vlastní směnky se výstavce zavazuje splatit dlužnou částku uvedenou v dokumentu. Nepoužívá se pouze u půjček, ale též v případě zabezpečení platby na dodávku zboží nebo služeb. V případě zboží a služeb se jedná o obchodní směnky. Dále můžeme směnky rozdělit na bianco směnky, avalové vlastní směnky, lhůtové vistasměnky apod.

cizí - V případě cizí směnky dává výstavce příkaz třetí osobě, aby za něj zaplatila směnku v předem stanovené lhůtě a na daném místě. Oba údaje musí být napsané ve směnce. Dále se dá rozlišit cizí směnka na vlastní řád, což znamená, že výstavce směnky je zároveň i věřitelem.

Klady půjčky od soukromé osoby ihned

V poslední době půjčky od soukromé osoby ihned získávají na popularitě, což je dáno jejich výhodností, tedy alespoň z určitého úhlu pohledu. A jaké výhody se dají spatřovat? Podívejme se na ně:

rychlost: Soukromé osoby nemohou žadatele o půjčku prověřovat jako bankovní instituce či nebankovní společnosti, čímž je půjčka o něco svižnější. Pokud budete chtít rychle peníze, pak si vyhledejte produkt, který má v názvu slova půjčka od soukromé osoby ihned.

variabilita: Na trhu je poměrně slušná nabídka různých investorů, kteří mají různé parametry. Stačí si vyhledat to, co chcete.

osobní domluva: U banky většinou není možnost se domluvit na specifických požadavcích, zatímco v případě půjčky od soukromých osob je poměrně velká šance, že se na podmínkách individuálně dohodnete.

dobrá dostupnost: Půjčku s největší pravděpodobností dostanete, jelikož v zásadě neexistují žádné překážky, které by měly uzavření smlouvy bránit.

Zápory půjčky od soukromé osoby ihned

Půjčky od soukromé osoby ihned jsou v zásadě velice rozdílné, tudíž je poměrně složité najít nějaké globální zápory společné pro celou skupinu zápůjček. Nabídky se od sebe oddělují třeba výší úroku. Někdo dá k dispozici poměrně slušnou úrokovou sazbu, zatímco někde mohou být nároky až přehnané. Jako obecný fakt se dá říci, že za půjčkou od soukromé osoby se může skrývat opravdu kdokoliv, takže jde jen o to, na koho narazíte. Většinou se totiž jedná o lidi, o nichž vůbec nic nevíte, a proto byste měli postupovat s dostatečnou opatrností. Ne každý člověk je totiž seriózní, ale na to snad již v dnešní době není nutné upozorňovat. Narazit můžete klidně i na podvodníka, na což si musíte dávat velký pozor. Pokuste se vyhledat nějaké reference, ať víte, s kým máte co do činění. Také si důsledně přečtěte připravenou smlouvu nebo směnku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články