Znáte Flexi pojištění?

29.06. 2014 • Tipy a rady

Jedním z produktů Pojišťovny České spořitelny je Flexi pojištění. Nyní si ho blíže specifikujeme, abyste mohli sami posoudit, zda je pro vás vyhovující v případě, že o něčem podobném uvažujete. Flexi pojištění je jedním z produktů životního pojištění.

Pojišťovna České spořitelny

Tento peněžní ústav v České republice vznikl v roce 1992 pod názvem Živnostenská pojišťovna. Následně v roce 1995 byl název změněn na dnešní verzi Pojišťovny České spořitelny.

Mezi českými pojišťovnami obecně patří výše zmiňovaná mezi ty nejvýznamnější, své sídlo má v Pardubicích a spadá pod zavedenou a stabilní pojišťovací společnost Vienna Insurance Group .

FLEXI POJIŠTĚNÍ

Tento produkt, jak jsme již uváděli, je životním pojištěním Pojišťovny České spořitelny. V podstatě se jedná o rodinné pojištění, kdy jedna smlouva může být vedena až na dva dospělé a maximálně pět dětí. Jsou zde spojeny výhody jak životního pojištění, tak i investování, jelikož část finančních prostředků je umisťována do fondů. Daný fond si zvolíte dle vlastního investičního portfolia a také podle vámi preferované investiční strategie. Můžete být konzervativnější, v případě že se obáváte rizika, nebo se s možností většího zisku rozhodnout více riskovat.

Pojišťovna České spořitelny poskytuje mimo zmiňované klasické Flexi životního pojištění také např. Flexi životní pojištění – Junior, Úvěrové životní pojištění Hypotéka, Pojištění k úvěrům České spořitelny, Flexi Kapitál životní pojištění nebo Pojištění klientů ČS – penzijní společnosti a pojištění pohřbu.

FLEXI POJIŠTĚNÍ – PROČ SJEDNAT

Právě toto pojištění si lidé volí pro řadu výhod, které skýtá. Jednou z nich je to, že jde o pojištění rodinné, jak jsme již uváděli a v jeho rámci je možné dle aktuální situace měnit nebo kombinovat pojistná rizika. Některá z nich lze i nastavit pouze na konkrétní období za nižší cenu.

Další výhodou je možnost zamykání výnosů, čímž můžete zamezit tomu, abyste v rámci fondů neprodělali to, co jste již získali. Dále jmenujeme bonusy za věrnost nebo bezškodní průběh, pojištění rizikových sportů na 30 dní ročně zdarma, pojistná ochrana již od třetího dne od podpisu smlouvy, různé daňové úlevy nebo dvojnásobné plnění v případě úmrtí následkem úrazu při dopravní nehodě. Nesmíme opomenout ani to, že toto pojištění lze spravovat plně on-line, takže máte neustálý přehled.

FLEXI POJIŠTĚNÍ – POJISTNÁ RIZIKA

V případě, že uzavíráte Flexi pojištění, rizika, na která chcete být pojištěni, si volíte a nastavíte sami. Jsou to tato:

-  Pojištění smrti z jakékoli příčiny a dožití: Toto plnění je následně vypláceno mimo proces dědického řízení.

-  Pojištění smrti následkem úrazu: Pojišťovna poskytuje dvojnásobek sjednané pojistné částky v případech, že ke smrti dojde následkem dopravní nehody.

-  Pojištění trvalých následků úrazu: V tomto případě začíná pojišťovna plnit již od 0,5 nebo 10% trvalého tělesného poškození.

-  Pojištění pracovní neschopnosti z důvodu nemoci: Sjednaná částka je vyplácena za každý den pracovní neschopnosti a pojistit si lze různé varianty trvání neschopenky.

-  Pojištění denního odškodného za dobu léčení úrazu: Zahrnuje úrazy, u kterých doba léčení dosáhne min. 8 dnů a více.

-  Pojištění hospitalizace v nemocnici: Toto pojištění je ve dvou variantách a to hospitalizace z důvodu úrazu, anebo nemoci a pojišťovna vyplácí plnění za každý započatý den.

-  Pojištění vážných onemocnění: Je poskytováno také ve dvou variantách a to základní a kompletní.

-  Další: nyní si vyjmenujeme alespoň ve zkratce další pojištění, která lze u Pojišťovny ČS v rámci Flexi pojištění zvolit: jsou to pojištění invalidity nebo dlouhodobé péče s jednorázovou výplatou pojistné částky, nebo druhá možnost s výplatou doživotní renty. Dále pojištění doživotní kapitálové renty, pojištění kapitálové hodnoty a pojistné krytí nebo pojištění zproštění od placení pojistného.

POJISTNÉ – ZPŮSOBY PLATBY

V případě uzavření Flexi pojištění jej následně můžete hradit několika možnými způsoby:

-  E-faktura: Tuto službu si jednoduše aktivujete v aplikaci internetového bankovnictví Servis 24 a vše tak budete mít přehledně na jednom místě. Upozornění o platbě pak obdržíte vždy formou SMS nebo e-mailu a díky tomu jistě na zaplacení nezapomenete. Postup je velice jednoduchý.

-  Inkaso z účtu: Pokud nechcete každý měsíc hlídat, zda platba proběhla, nebo ji jednorázově zadávat, stačí si u banky aktivovat platbu inkasem. Ušetříte čas, nebudete muset chodit ani na poštu a platit poplatky. Nejprve si však u banky pro jistotu ověřte maximální výši povolených inkasních plateb a také jejich časové období, abyste neměli případný problém se zadáním inkasa.

-  SIPO: Nemáte-li ještě SIPO zřízeno, postačí si požádat na pobočce České pošty o spojovací číslo. Jinak nahlásíte pouze změnu způsobu platby společně s vaším spojovacím číslem.

-  Ostatní způsoby: Jsou ještě i další varianty, jak pojistné platit, např. poštovní poukázkou, jednorázovým převodem nebo trvalým příkazem z účtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články