Vydělávejte více na krátkodobém pronájmu přes Airbnb!

03.12. 2018 • Tipy a rady

Krátkodobý pronájem bytu přes platformu Airbnb je fenomén, který uchvátil i české hostitele. Prostředníka využívají již od roku 2009 a v posledních letech je tento způsob přivýdělku na rychlém vzestupu. Portál využívají především lidé ve středním věku, ale pozadu nejsou ani senioři. Pro ty je krátkodobý pronájem skvělou příležitostí, jak si zachovat standard i po odchodu do důchodu. Ale jak dosáhnout toho, aby turisté projevili zájem právě o váš byt?

S ohledem na ohromné množství nabídek krátkodobých pronájmů v Praze a dalších místech v České republice je jasné, že uspět – tedy vydělávat podstatně více než činí průměr – není snadné. Turisté si mají z čeho vybírat a nejvíce hostů přivítají hostitelé, kteří nabízí „něco navíc“.

… máte bydlení na dobrém místě

S některými faktory bohužel nic moc neuděláte. Zahraniční turisté často vyhledávají byty na dobrých adresách, tedy v blízkosti centra, nebo alespoň perfektní dopravní dostupností. Pokud takovým disponujete, můžete si gratulovat. V opačném případě vám nezbude, než vybočit z průměru stylovým interiérem.

… nabídnete vkusný byt za dobrou cenu

Příjemné prostředí bytu a příznivá cena jsou dalšími důležitými kritérii výběru. Podaří-li se vám svou nemovitost „vyšperkovat“ tak, aby na první pohled vypadala o úroveň výše než většina nabízených bytů v dané cenové kategorii, máte napůl vyhráno.

… budete o hosty pečovat

Ale tím vaše starosti nekončí. Chcete-li na Airbnb uspět, musíte si od hostů vysloužit dostatečně vysoké hodnocení, na které má vliv i vaše vstřícné jednání a ochota aktivně řešit případné problémy.

… se obrátíte na odborníky a necháte to na nich

Anebo všechny úkoly delegujte na profesionály. Ušetříte spoustu času a vyděláte podstatně větší částku. Správou krátkodobého pronájmu bytu se zabývá například společnost Let Me Inn, která zajišťuje vše od komunikace s hosty až po údržbu nemovitostí.

Díky spolupráci s Let Me Inn vykazují hostitelé v průměru o 20 – 50 % vyšší výnos. Cena za správu Airbnb přitom není vysoká. Více se dozvíte na letmeinn.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články