Je možné začít podnikat s nulovými náklady?

19.07. 2019 • Tipy a rady

Láká vás se vrhnout do podnikání, ale nevíte, kde začít? Existují možnosti, které vám pomohou se rozkoukat a nastartovat plán i s menším obnosem. 

Proč mít do začátku našetřeno  

Krok k založení nové s.r.o. může být pro někoho finančně náročný. Mějte proto naspořeno do začátku. Pomůže vám to a budete se cítit aspoň trochu jistější, kdyby byl rozjezd pomalejší. Do čeho je nejprve nutné zainvestovat?

  • Poplatky u notáře
  • Vyřízení zakladatelské listiny
  • Zápis do obchodního rejstříku
  • Základní vklad (kapitál)
  • Výpis z živnostenského rejstříku a z rejstříku trestů
  • Možné poplatky za založení nového účtu
  • Pronájem sídla

Když chcete ušetřit na založení nové firmy

Ideálním řešením je zaměřit se na prodej firem. Již vzniklou firmu si můžete vybrat a odkoupit. Je to rychlý a snadný krok, díky kterému za firmu jednáte už 24 hodin od odkoupení. Další výhody jsou, že neřešíte některé výše zmíněné body. Například neskládáte základní kapitál, neboť ho firmy mají už plně splacený. Navíc už jsou zapsané v obchodním rejstříku, takže i tahle starost s poplatky vám odpadne.

Vždy záleží na konkrétní firmě

Vždy záleží na tom, čemu se jako firma či podnikatel věnujete. Někdy si vystačíte s živnostenským listem a prací z domova, bez nutnosti pronájmu kanceláře. I za to se dají ušetřit nemalé náklady.

Zkuste vlastní marketing

Pokud plánujete propagovat své služby či produkty, zaměřte se na reklamu přes internet, skrz web a sociální sítě. Nechce se vám dávat vysoké částky za specializované marketingové firmy? Pusťte se do toho vy sami. Pokud si nevěříte, zajděte na jednorázové školení marketingu a uvidíte, že si s tím poradíte.

Nemusíte mít hned všechno nové

Jestliže potřebujete k podnikání stroje a dražší vybavení, zkuste se zaměřit na repasované, které vám v začátcích také mohou ušetřit nemalé výdaje.

Jakmile se do podnikání pustíte, zjistíte, že realita se od podnikatelského plánu liší a je často potřeba ho upravovat za pochodu. I to vám ale umožňuje si cestu uzpůsobit podle svého. Vždy tak máte možnosti hledat, kde můžete ušetřit a vyhnout se zbytečným poplatkům navíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články