Půjčka na vyplacení exekuce

02.04. 2015 • Půjčky a hypotéky

Každému se někdy stane, že se dostane do tíživé finanční situace. A někdy je potřeba to vyřešit půjčkou. Pak je ovšem nutné půjčku poctivě splácet, protože v opačném případě hrozí člověku exekuce. Ovšem co dělat v případě, že se nedaří plnit tyto závazky a musíte opravdu čelit exekuci? To se dozvíte v následujícím textu. Poradíme vám, jak si půjčit, abyste měli dostatečné finance na krytí hrozící exekuce.

Kdy přemýšlet o půjčce na vykrytí exekuce?

Jak už jsme zmínili, do mizerné finanční konstelace se v dnešních dnech může dostat skutečně úplně každý. A hrozba exekuce je opravdu velikým strašákem. Skrze dluhy se dá velmi jednoduše přijít o nemovitost (což nesmíte dopustit), takže je velmi příhodné zamyslet se, jak v takovém případě postupovat. Mnohem přijatelnější řešení je vzít si půjčku, která pokryje samotnou exekuci. Tento typ zápůjčky poskytuje hned několik nebankovních institucí.

Konkrétní parametry tohoto produktu se liší podle jednotlivých společností. Obvyklé rozpětí bývá mezi jedním až několika roky. A v některých případech může jít i o dvacet let, podobně jako u normálních bankovních půjček. Půjčka na vykrytí exekuce je opravdu velmi variabilní a zápůjčky lze získat již od sumy sta tisíc korun. Maximálně hranice zapůjčené sumy se plně odvíjí od hodnoty zastavované nemovitosti a několika dalších faktorech. Obnos se také většinou neposílána účet samotného klienta, ale přímo exekutorovi, který si danou pohledávku nárokuje. To je další faktor, který urychluje vyřízení celé záležitosti. Navíc se může jednat o elegantní řešení v momentě, kdy je klientovi blokován jeho vlastní bankovní účet.

Jaké má půjčka na vykrytí exekuce výhody?

Již podle názvu se hodí hlavně na vykrytí samotné exekuce a likvidaci příslušného dluhu. Navíc se můžete spolehnout, že příslušná nebankovní společnost, která vám zápůjčku poskytne, za vás vyřídí veškeré formality, o které by mohl exekutor žádat. Skrze tuto zápůjčku tak konsolidujete svoje dluhy, zabráníte dražbě nemovitosti (pokud ještě nebyla nařízena), případně ji můžete vydražit zpět. Firmy poskytující tento druh půjčky navíc spolehlivě vyčistí registr dlužníků, takže máte čistý štít. Nemovitost by neměla být převáděna na společnost, naopak vy byste měl zůstat jejím vlastníkem. Pokud o ni například nemáte zájem, můžete se obrátit přímo na společnost s nabídkou jejího prodeje.

Velkým pozitivem je skutečnost, že půjčka na exekuci řeší krizi okamžitě, což se nedá očekávat u bankovních půjček. Zakládá si právě na svižnosti, na které je založena a se kterou se dá také počítat. To ji řadí na velmi vysokou pozici mezi nebankovními půjčkami. Obvykle není nutné prokazovat žádný příjem a uzavření celé smlouvy se dá vyjednat i po začátku exekuce. Zápůjčky tohoto druhu také nebývají obvykle omezovány horní věkovou hranicí.

Pokud se zamýšlíte nad tím, jestli je moudré vytloukat klín klínem, tedy půjčovat si na dluhy, pak máte v každém případě pravdu. Nicméně hrozba přímého zabavení majetku může působit mnohem hůř než tato půjčka na odvrácení, díky které se žadatel může lépe vypořádat s věřitelem a někdy i ve výsledku získat lepší podmínky. Zápůjčku je každopádně třeba velmi dobře uvážit, aby měl klient šanci ji splácet. Jinak se ocitáte v dluhové spirále, což je nežádoucí samo o sobě.

Ze skutečností, které jsme tu popsali, vypadá ale půjčka na exekuci rizikověji pro poskytovatele, a to si nemůže dovolit žádná instituce. Bude tedy žádat nějakou formu zajištění. To na sebe musí obvykle vzít ručitel, případně je možné ručit nemovitým majetkem. Ne každý má ovšem nemovitost, kterou je možné ručit. Tím pádem se na trhu vyskytuje i půjčka na krytí exekuce bez ručitele, která pracuje například se směnkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články